TurnovskovAkci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
iTurnovsko.cz
Seznam měst a obcí turnovského regionu
Rovensko pod Troskami Turnov Malá Skála Frýdštejn Jenišovice Žďárek Paceřice Sychrov Radimovice Čtveřín Vlastibořice Pěnčín Ohrazenice Lažany Soběslavice Kobyly Svijanský Újezd Rakousy Mírová pod Kozákovem Klokočí Loučky Svijany Příšovice Přepeře Všeň Modřišice Olešnice Kacanovy Vyskeř Karlovice Hrubá Skála Troskovic Ktová Holenice Žernov Radostná pod Kozákovem Tatobity
• Obec Olešnice
Adresa:Obec Olešnice, 512 65 Olešnice
Telefon:481 329 129Telefon/Fax:
E-mail:olesnice@craj.cz
URL:http://olesnice.craj.cz
Další informace:
Obec se nachází asi sedm kilometrů od Turnova jihozápadním směrem.

Olešnice je úzce spjata s CHKO Český ráj, když hranice chráněného území prochází přímo středem obce.

V současnosti má Olešnice přibližně 176 obyvatel, celková katastrální výměra je 528 ha a zahrnuje kromě Olešnice ještě osadu Pohoř.

Obec Olešnice (zaujímá katastrální území Olešnice u Turnova) se nachází v okrese Semily v Libereckém kraji, v Českém ráji. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 175 obyvatel.

Obec se nachází ve členitém terénu. Jsou zde dvě větší vesnice, jižně Olešnice a severně na náhorní plošině Pohoří. Roztroušená zástavba jižně od Pohoří se nazývá Roudný a severně od Pohoří je Podpohoří. Území obce na jihu spadá k říčce Žehrovce, na jejímž protilehlém břehu k Olešnici patří ještě osada Mlýnice (ta se nachází v blízkosti Skokov, které již patří k obci Žďár a Středočeskému kraji). Na východě s obcí sousedí turnovská část Mašov, obce Kacanovy a Vyskeř, na severu obec Modřišice, ze západní strany Všeň.

V severní části území obce se nachází kopcovitý les s pískovcovými skalami, ze Všeně směrem k Valdštejnu tu prochází přes zříceninu Chlum-Kozlov turistická žlutě značená trasa. Po hřebeni Pohoří vede ze Všeně do Kacanov cyklistická trasa č. 4012, značená zeleným pásovým značením. Z Kacanov kolem jižního okraje vsi Olešnice přes Mlýnici a Žehrov vede modře značená cyklotrasa č. 4009.

Přes Pohoří i Olešnici prochází serpentinami a oklikou silnice z Kacanov do Všeně.

V Olešnici z ní odbočuje silnice na Vyskeř a z ní také silnička přes Mlýnici do Skokov a Žehrova. Ze silnic odbočuje několik cest do dalších míst.

V Olešnici má zastávku autobusová linka z Turnova přes Všeň na Vyskeř. V letní sezóně sem v některých dnech zajíždí i linka turistického cyklobusu.

Do Pohoří žádná autobusová linka nejezdí, od nejbližších zastávek autobusu je Pohoří vzdáleno necelé dva kilometry několika směry.

Starosta obce: Zdeněk Šich - neuvolněný
Místostarosta: Františk Hübner - neuvolněný

Účetní: Zdeňka Ponocná

Členové zastupitelstva:
Deči Martin
Flanderka Jiří st.
Kolomazník Roman
Marek Vojtěch
Bursa Stanislav
Ing. Josef Antoň
Radek Čermák

Finanční výbor:
předseda: Stanisla Bursa
členové:
František Hübner, Ing. Josef Antoň

Kontrolní výbor:
předseda: Radek Čermák
členové:
Vojtěch Marek, Martin Deči

Komise kulturní a sociální:
předseda: Roman Kolomazník
členové:
Ing. Josef Antoň, Jiří Flanderka st.